Misja i cele
Misją Fundacji MindfulNVC jest wspieranie dzieci, młodzieży i dorosłych w rozwijaniu umiejętności tworzenia satysfakcjonujących relacji poprzez wzmacnianie naturalnych ludzkich zasobów – uważności i empatii.
Poprzez działania Fundacji chcemy docierać do osób i organizacji aby propagować uznane na świecie metody – Mindfulness i Nonviolent Communication, narzędzia do podnoszenia samoświadomości, rozwijania wiedzy i kompetencji w zakresie tworzenia satysfakcjonujących relacji międzyludzkich.
Od początku istnienia zajmujemy się wspieraniem dorosłych i dzieci w efektywnej, empatycznej komunikacji, edukacji bez przymusu, tworzenia więzi rodzinnych i szkolnych opartych na uwzględnianiu i współdziałaniu, tworzeniu systemów służących dialogowi i konsensusowi.
Odrobina historii
Fundacja MindfulNVC została założona w 2015 roku by szerzyć założenia Porozumienia bez Przemocy w edukacji, wychowaniu i rozwoju osobistym. Wraz z powstaniem fundacji do życia powołana została Wolna Szkoła w Zielonej Górze – ucząca się wspólnota dzieci i dorosłych opierająca się na założeniach edukacji demokratycznej i NVC. Pierwsze kroki stawialiśmy pod nazwą Fundacja Boczne Drogi.
Rok 2019 zaowocował wprowadzeniem na rynek gry „Strefa Porozumienia”, gotowego do zastosowania w edukacji, biznesie i rodzinie narzędzia wspierającego dialog i zrozumienie.
Nasz zespół
Justyna Dermont – Owsińska
Z wykształcenia ekonomistka. Pracowała w sprzedaży i tworzyła nową jakość w obsłudze klienta. Absolwentka Studium mediacji NVC i podyplomowych studiów trenerskich na Collegium Civitas. Współautorka publikacji „Moc empatii w konfliktach”, inicjatorka i współzałożycielka Wolnej Szkoły w Zielonej Górze, opierającej się na założeniach i wartościach edukacji demokratycznej oraz Porozumienia bez Przemocy. Od 2017 roku współprowadzi Spółdzielnię Socjalną Pracownia, w której realizowane są idee współpracy i współdzielenia. Ceni sobie wartość jaką niesie Porozumienie bez Przemocy w rozwoju osobistym, w rozwoju organizacji i wspólnot, we wspieraniu grup i osób indywidualnych w podejściu do konfliktu i podejmowaniu decyzji. Dzieli się swoim doświadczeniem na warsztatach i sesjach indywidualnych. Prowadzi warsztaty dla rodziców i wychowawców, dla szkół i przedszkoli, jednostek penitencjarnych (areszty i zakłady karne), organizacji, osób zainteresowanych poprawą relacji z innymi i samym sobą. W swojej pracy, oprócz NVC inspiruje się również IFS (system wewnętrznej rodziny), socjokracją, holakracją a w towarzyszeniu córkom w dorastaniu – podejściem Jespera Jula. Mieszka w Zielonej Górze z rodziną: mężem, dwiema córkami i kotami.
Ewelina Ragiel
Ukończyła ekonomię i studia MBA, trenerka, mediatorka, coach i arteterapeutka.
W swojej pracy wykorzystuje Mindfulness i Focusing. Czerpie inspiracje z Neurobiologii mózgu oraz Internal Family System. Prowadzi szkolenia, warsztaty i mediacje w nurcie Porozumienia bez Przemocy oraz empatyczne sesje indywidualne. W kontakcie z drugą osobą ważna jest dla niej autentyczność i akceptacja. Jako manager marzy by język konstruktywnej komunikacji zagościł w polskich firmach. Po 15 latach odeszła z pracy w korporacji, bo to co ją przyciąga to empatyczna komunikacja z drugim człowiekiem.
Z Nonviolent Communication (NVC) świadomie związana jest od 2011 r. Orędowniczka dialogu, łączy w sobie różne techniki i kompetencje rozwiązywania konfliktów, by wspierać pokojowe ich rozstrzyganie. Bardzo ceni kontakt z naturą, bo wierzy w jej dobroczynny i uzdrawiający wpływ na ciało i duszę człowieka. Mama nastolatka i czterolatki, ucząca się od dzieci jak z zaufaniem i radością patrzeć na świat. Mieszka w Warszawie.
Magdalena Kulińska
Z wykształcenia psycholog społeczny (Uniwersytet SWPS, Warszawa), certyfikowana trenerka mindfulness w metodzie MBSR, coach i praktyk komunikacji empatycznej w oparciu o NVC Marshalla Rosenberga. Zawodowo wciąż się rozwija. Aktualnie uczestniczy w szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie analizy bioenergetycznej A.Lowena. Pracuje z osobami dorosłymi oraz z dziećmi i młodzieżą, zarówno w grupach jak i indywidualnie. Prowadziła szkolenia i warsztaty i cykle szkoleniowe w szkołach, przedszkolach i korporacjach. Uczy ludzi skutecznych sposobów radzenia sobie z napięciem i stresem psychologicznym. W pracy z ludźmi ważne są dla niej akceptacja i życzliwość, które mają moc tworzenia relacji opartych na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Prywatnie jest kobietą poszukującą, żoną i mamą 3 nastolatek. Mieszka w Warszawie.
Nowa Gra „Strefa Porozumienia”
Krok po kroku poprowadzi cię do głębszego zrozumienia siebie i drugiej osoby.